TERMENI ȘI CONDIȚII DE UTILIZARE A
PLATFORMEI „FINANȚARE POLITICĂ”
Pentru a putea procesa donația ta inițiată prin intermediul Platformei Finanțare Politică, este necesar să accepți termenii și condițiile de utilizare a platformei. Te rugăm să parcurgi cu atenție acest document pentru a le înțelege.

Pentru fiecare secțiune, vom prezenta o versiune "legală" si una "pe scurt". Te rugăm să ai în vedere faptul că, din punct de vedere legal, versiunea aplicabilă este cea "legală". Versiunea "pe scurt" exprimă esența prevederilor intr-un limbaj fără jargon de specialitate.
1.  Introducere
Fiecare site are termenii și condițiile proprii ce necesită consimțământul utilizatorilor.

Acestea sunt ale noastre.
2.  Respectarea legislației privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale
Legea prevede că în cazul donațiilor către partide politice și candidați la funcții politice, identitatea donatorilor trebuie verificată și înregistrată prin intermediul unei fotocopii a cărții de identitate.

De asemenea, Asociația G2 este doar un facilitator, și nu are nicio influență asupra felului în sunt cheltuiți banii colectați.
3.  Confidențialitatea și securitatea datelor
Ne obligăm să avem grijă de datele tale.

Nu vom împărți cu nimeni datele tale în scopuri de marketing direct. Pentru alte scopuri îți cerem explicit acordul.

Una dintre utilizări pentru care trebuie să fii de acord încă de la început este pentru încheierea donațiilor.

Pentru detalii citește Nota de informare.
4.  Corectitudinea datelor furnizate de utilizatori și declarațiile pe proprie răspundere
Ca și utilizator ești responsabil de corectitudinea datelor furnizate și de respectarea prevederilor legale.

În plus, partidul sau candidatul pentru care donezi sunt singurii care stabilesc cum cheltuiesc banii pe care îi donezi.
5.  Alte reguli de conduită ale utilizatorului
Promiți să nu întreprinzi nicio acțiune cu scop de a dăuna Platformei Finanțare Politică sau Asociației G2.
6.  Link-uri către și dinspre alte site-uri
Asociația G2 nu susține și nu promovează niciun partid politic sau candidat la funcție politică utilizator al platformei.

Asociația G2 nu poate controla și nu este răspunzătoare pentru felul în care aceștia se comportă.
7.  Procesul de donație online și politica de returnare a banilor
Procesăm donații în valoare de cel mult 22300 de lei.

În interesul transparenței, vă oferim în interfață posibilitatea de a face donații confidențiale doar atunci când suma este mai mică decât 2230 de lei, în anumite limite stabilite de comun acord cu beneficiarii donațiilor și conform cu Legea. Pentru cereri exprese de confidențialitate, scrieți-ne la finantare.politica@asociatia-g2.ro.

Odată o donație acceptată de partidul politic sau candidatul către care donezi, banii nu mai pot fi returnați.
8.  Proprietate intelectuală
Platforma este proprietatea Asociației G2 și orice fel de reproducere se poate face doar cu acordul nostru.
9.  Disclaimer
Ne dorim să oferim cea mai bună experiență utilizatorilor noștri, dar nu ne putem obliga să modificam platforma în nici un fel.

Suntem deschiși pentru feedback și sugestii la finantare.politica@asociatia-g2.ro.